אבחונים בהתפתחות תינוקות

חוגים בגני ילדים ומוסדות

חוגים בהתפתחות תינוקות וילדים

תכנית שנתית, המורכבת ממפגש דו שבועי או שבועי, במסגרת הגן למשך כשעה עימי בו אני מלווה את התפתחות התינוקות/הילדים, מזהה קושי או עיכוב בהתפתחות (במידה וקיים), נותנות מענה מעשי תוך כדי תרגול, מייעצת ומכוונת את הגננת והמטפלות בגן לתרגול אישי לכל תינוק/ילד.

מכיוון שהתינוקות/הילדים נמצאים שעות רבות בסביבת הגן, הגן והדמות המטפלת הופכים להיות סביבה התפתחותית משמעותית וחשובה עבור התינוק/הילד. ככל שהדמות המטפלת תהיה מודעת יותר לתנאים להם זקוק התינוק/הילד כדי להתפתח כך תוכל להקנות לו את הטוב ביותר לדוגמא לבוש מינימאלי, זמן רצפה, אכילה עצמאית, משחקי קשב וריכוז ועוד.

התכנית מיועדת למשפחתונים, גנים ומוסדות - גילאי 3 חודשים עד גן חובה וכוללת הכנת הילדים לכיתה א'.

במהלך השנה יינתנו מספר דגשים:

  1. ייעוץ וליווי לצוות
  2. ייעוץ וליווי לכלל הילדים
  3. יצירת סביבה התפתחותית תואמת קבוצת הילדים.

קיימת יכולת בחירה בין תהליך ליווי פרטני או קבוצתי.

  • תהליך פרטני - כל תינוק/ילד מקבל התייחסות על פי השלב ההתפתחותי בו הוא נמצא והדמות המטפלת מקבלת כלים לעשייה יומיומית עם התינוק/הילד. בכל מפגש מקבלת הדמות המטפלת דף תרגול אשר יועבר גם להורה על מנת שיוכלו להמשיך לתרגל וליהנות יחד מהעשייה גם בבית.
  • תהליך קבוצתי - פעילות לכלל הקבוצה, הנערכת על ידי, בליווי אנשי הצוות (על פי גודל הקבוצה). הפעילות מועברת באמצעות תנועה ומגע, ומבוססת על שיטת פלדנקרייז, ציוד מגוון אשר אני מביאה עימי (כדורים, פופים, ערכת צלילים ועוד) וציוד הקיים בגן.

במידת הצורך, אם מתגלה על ידי קושי או עיכוב התפתחותי, אני מעדכנת באופן אישי את ההורים ואת הגננת. במהלך כל שנת הפעילות אני זמינה לצוות ולהורי הגן בכל שאלה הקשורה לנושא ההתפתחותי של הילדים.

במהלך שנת הפעילות ייערכו מפגשים משותפים, של צוות הגן וההורים, עימי מעבר לשעות פעילות הגן. מפגשים אלו יכולים להתקיים עם הילדים ובלעדיהם, על פי החלטה משותפת עם צוות הגן.

התפתחות תינוקות - עוד באתר שלי