סדנאות ליווי התפתחותי

הסדנאות שלי להתפתחות תינוקות וילדים מטרתן ליווי שלכם ההורים,התינוקות והילדים בדרך החדשה והמשמעותית של החיים.

זוהי הזדמנות לכם ההורים להיות שם עבור התינוק/הילד וללמוד יחד כיצד להקנות את הסביבה ההתפתחותית המעשירה והטובה ביותר אשר תספק עבורו קרקע טובה יותר להתפתחות ותמנע עיכובים בעתיד.

הסדנאות מיועדות לתינוקות ולילדים מגיל לידה ועד גיל שש (כולל הכנה לכיתה א').

הסדנאות מחולקות על פי קבוצות גיל ושלב התפתחותי. כל סדנא בנויה מ- 6 מפגשים בני שעה לכל קבוצת גיל בקבוצות של 5-10 תינוקות/ילדים ואתם ההורים.

הסדנאות כוללות מפגשים חווייתיים בקבוצה, בהם אתם ההורים מתנסים עם התינוק/הילד שלכם באופן אישי בתהליכים השונים באמצעות תנועה ומגע, המבוססים על שיטת פלדנקרייז, ציוד מגוון בהתאם לשלב ההתפתחותי (כדורים, פופים, מנשאים, ערכת צלילים ועוד).

מטרתן העיקרית של הסדנאות שלי היא מתן הדרכה ומענה לכם ההורים עבור כל שלב התפתחותי בו נמצא התינוק או הילד שלכם.

במהלך הסדנאות ניגע במספר מישורים הרלוונטיים לכל שלב התפתחותי:

  • התפתחות מוטורית: שכיבה נכונה על הבטן, תנוחות החזקה מגוונות, גירוי לתנועה על הרצפה ובמישורים נוספים, גירוי להיפוך נכון, הכנה לזחילה, זחילה על הגחון וזחילה על שש, ישיבה נכונה, עמידה והליכה, יציבה ושיפור היציבה, קפיצה, טיפוס, גלגול...
  • המערכת החושית: מגע, מגע עמוק, תנועה במרחב, חשיפה לקולות ולצלילים מגוונים בעוצמות שונות, חשיפה לסוגי מגע מגוונים, חפצים בעלי איכויות משתנות ועוד.
  • במהלך הסדנא יקבלו ההורים הרצאות בנושאים הנוגעים לשלב ההתפתחותי של תינוקם: רפלקסים, בכי, שינה, מוצץ, טלוויזיה, ליווי של ההנקה או הבקבוק, ראשית אכילת מוצקים, התמודדות נכונה עם צרכיו התנועתיים של התינוק, חרדת זרים, עצמאות ועוד.

המטרה היא לאפשר לכם ההורים המשתתפים ללמוד כיצד להיות רגועים ונינוחים בהורות, מתוך תחושה ביטחון והבנת הצרכים האמיתיים של התינוק/הילד שלכם כל זאת תוך עשייה משותפת לכל אורך הסדנא.

דגש נוסף ולא פחות חשוב הוא המפגש הקבוצתי והחשיפה להורים עם תינוקות/ילדים אשר נמצאים בשלב דומה, ועם תחומי עניין, תהיות ושאלות משותפות.